top of page

"Мандрівка довжиною в тисячі кілометрів починається з одного кроку".                                                                              Лао Тзу

Важливим етапом планування будь-якої поїздки є вибір транспорту. Автобус, потяг або літак? У цій статті постараємося розібрати усі переваги і недоліки кожного виду транспорту, щоб ви змогли вирішити для себе, який варіант для Вас буде найзручнішим!

 

1) ЛІТАК

      Ні для кого не секрет, що подорожувати літаком набагато зручніше і швидше, ніж поїздом або автобусом. Переліт займає всього кілька годин, і при цьому умови поїздки комфортні для пасажирів.

     Єдиним недоліком такого способу подорожі є ціна авіаквитків, але завдяки бюджетним авіакомпаніям (лоукостерам) такий спосіб подорожі стає все більш популярним, і доступним для студентів.

     У чому секрет низьких цін на рейси лоукостери?

Зазвичай, у вартість авіаквитка входить, крім перельоту, оплата деяких додаткових опцій: харчування на борту, провезення додаткового багажу, трансфери та інші послуги, які пассажирам літака не завжди і потрібні.  Саме за рахунок відмови від автоматичного включення таких додаткових опцій в ціну квитків і відбувається здешевлення пасажирських авіаперевезень. Авіакомпанії –дискаунтери надають можливість своїм клієнтам самостійно вибирати, які саме послуги потрібні під час перельоту, і оплачувати тільки їх.

     Серед авіакомпаній – лоукостерів що літають з України, найпопулярнішими є:

WizzAir – виконує прямі рейси з Києва до Будапешту, Венеції, Лондону, Барселони, Кельну, Мілану, Неаполя та багато інших міст Європи;

     Meridiana та Ernest Airlines – італійські лукости, викунує маршрути з Києва до Італії, рейси від 50€.

     Також гарними варіантами у бюджетному сегменті є EstoniaAir, GermanWings, AirBaltic та Vueling Airlines.

Прекрасною новиною для подорожуючих про те, що Ірландський лоукост-авіаперевізник Ryanair підписав угоди про співпрацю з українськими аеропортами "Бориспіль" та "Львів". Перші рейси між Україною та низкою європейських країн очікуються вже у жовтні 2018 року. Лоукостер квитки на який за акцією можна придбати стартуючи від 2, 5 євро.  

Нові напрямки Ryanair з Києва:

  • Київ – Барселона

  • Київ – Братислава

  • Київ – Вроцлав

  • Київ – Варшава

  • Київ – Краків

  • Київ – Познань

  • Київ – Гданськ

  • Київ – Вільнюс

  • Київ – Стокгольм

  • Київ – Лондон

Нові напрямки Ryanair зі Львова:

  • Львів – Краків

  • Львів – Варшава

  • Львів – Дюсельдорф

  • Львів – Меммінген

  • Львів – Лондон

Також радимо розглядати варінти перельотів з іншої країни, наприклад, із Польщі. Плануйте свій шлях заздалегідь і користуйтеся сайтами, які допоможуть вам знайти найдешевші шляхи його подолання.

Kiwi.com – це найбільш наочний і зручний сервіс для пошуку квитків lowcost авіакомпаній.

 

2) ПОТЯГ

 

 

 

Зараз є 7 європейських країн, в які можна поїхати на поїзді з України: Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія, Чехія, Румунія, Австрія.

     У подорожей на поїзді є багато плюсів:
 - квитки завжди мають один і той же тариф, який не залежить від курсу євро; (тобто немає різниці, чи купуєш квиток за місяць, чи за 3 дні - ціна залишиться тією ж)

- можна перевозити більше багажу, на відміну від авіаперельотів;

- якщо у вас аерофобія, то поїздом вам буде подорожувати набагато приємніше

     Мінуси:

- тривалість подорожі збільшується;

- вартість квитка на поїзд нерідко дорожче вартості заздалегідь купленого квитка на літак.

 

3) АВТОБУС

    

Плюси:

- найбюджетніший варінт;

     Мінуси:

- найбільш довготривалий;

- не рекомендується для людей з хворою спиною.

     Варіанти Eurolines, Ecolines, Flixbus, Polski bus.

     Ціна квитка на автобус від Києва до Варшави обійдеться від 450 гривень, Краків – від 600, Прага – від 950. До Берліна можна дістатися за 1300, а у Париж за 2415 грн.

Користуйтеся Чеськими залізничними та автобуснми лоукост-перевізниками RegioJet та Leoexpress. Це дуже дешево та комфортно!

 

4) Сервіси пошуку попутчиків (Blablacar) та автостоп

Автостоп – це чудова річ! Якщо ви вибрали цей спосіб для подорожі, перед вами, особливо якщо фінанси обмежені, відкривається маса можливостей побувати в самих різних куточках планети. Це найцікавіший вид подорожі.

     Автостоп допоможе Вам краще дізнатися людей. Він непередбачуваний, моментами ризикований, головним його плюсом є можливість вирватися з рутини повсякденності. Хтось вважає, що автостоп - це стан душі.

     Пару порад, які допоможуть новачкам подорожувати автостопом:

1. Виглядайте пристойно

Перше враження завжди

важливе.
Від того як ви виглядаєте
і позиціонуєте себе, залежить зупиниться водій чи ні.

Адже водієві часто важко зрозуміти, що на узбіччі голосують, особливо в нічний час. Тому вирушаючи в подорож, подбайте про зовнішній вигляд.

     Краще всього надіти зручний, чистий та охайний одяг, придатний для різних погодних умов. В такому випадку мандрівник має більше шансів на попутний транспорт.

     Для того, щоб вас помітили на дорозі, на одязі повинні бути присутні яскраві елементи. Якщо ви голосуєте в нічний час, подбайте про те, щоб на одязі були присутні світловідбиваючі елементи.

 

2. Дівчині краще їхати в парі з чоловіком

 

Автостоп завжди пов'язаний з ризиками, тому подорожувати краще удвох.

     Як вчинити в тих випадках, коли машина зупинилася, а вам не сподобалася компанія, з якою вам доведеться їхати? В цьому випадку слід запитати у водія, куди він їде. Вислухавши його, ви можете сміливо сказати, що на превеликий жаль вам не по дорозі, і відразу намагайтеся зловити іншу машину.

 

3. Складіть маршрут поїздки

Найкраще заздалегідь намітити маршрут.
Ви можете придбати карту автомобільних доріг тієї місцевості, куди ви вирушаєте. Уважно вивчіть, які населені пункти будуть попадатися на вашому шляху.

 

4. Відразу домовтеся, що проїзд буде безкоштовним

Важливо ще до того, як ви сіли в машину, домовитися, що ви не будите платити за поїздку. Головний аргумент - немає грошей. Нема і не буде! Як "відмазка" добре діє, що ви студенти, довго подорожуєте, у Вас важкі рюкзаки, спекотна погода… Якщо не попередити водія, можуть виникнути неприємні ситуації.

 

5. Підтримуйте бесіду

 

Найголовніший стереотип,

від якого треба позбутися

тому, хто вирішив

зайнятися автостопом, це

те, що такий вид подорожі,

"халява". Водій, який підбирає автостопщика, теж отримує свою "плату". Плата за проїзд - гарний настрій і цікаве спілкування.

      Розмова з попутником - хороший спосіб розвіяти дорожню нудьгу і не "клювати носом" за кермом. Найщасливіші автостопщики - це ті, хто доброзичливий, товариський, часто посміхається і може цікаво розповісти про ті місця, де йому довелося побувати.

      Тому говоріть, питайте і розповідайте - саме для цього вас беруть в дорогу. До того ж хіба можна упускати можливість поповнити свій запас знань історіями, корисними відомостями, порадами, життєвою мудрістю?

 

6. Поважайте водія

Якщо вам зупинилася

машина, і вам

дозволили сісти в

неї, то в дорозі слід

дотримуватися

деяких правил!

Намагайтеся вести себе пристойно. Якщо вам захотілося закурити, то це можливо тільки в тому випадку, якщо водій сам курить, але, тим не менш, вам слід запитати дозволу, перш ніж дістати сигарету.

     Не обговорюйте манеру водіння водія, а також його дії. Якщо вас просять пристебнути ремінь, то обов'язково зробіть це. Якщо ви будете вести себе неналежним чином, то вас можуть попросити покинути салон машини.

 

7. Правильно вибирайте місцевість

Свою подорож слід починати

за межами міста. В межах

міста ви зможете зловити

тільки таксі.

Постарайтеся вибирати місця

для голосування там, де

водієві буде легше зупинитися і швидко обговорити з вами деталі маршруту.

     Пам'ятайте, що в Європі заборонено зупиняти машини на автобані. А автобани там всюди. В Італії заборонено автостоп, там вас за це ще і оштрафують. У такій ситуації краще всього відійти від поста ДАІ. Зайва увага правоохоронців на дорогах для вас зовсім не обов'язково.

     Особливу увагу слід звернути на категорію обраної траси. Чим більше траса, тим жвавіше на ній рух, а, відповідно, у вас буде більше шансів зловити попутний транспортний засіб. Не варто стояти на схилах і під пагорбами, голосувати біля знака "Зупинка заборонена" або "стопити" когось на об'їзній дорозі.

8. Не критикуйте музичні смаки водія

 

Не приставайте до водія з пропозиціями включити музику або поміняти пісню. Не завжди наші музичні смаки збігаються: з цим треба змиритись. Ви - гість, і тому треба в першу чергу зважати на смак господаря машини і його вимоги. Як кажуть, хто платить, той і замовляє музику

9. Табу

Обходьте стороною теми,
що стосуються політики,
релігії, грошей.
Ви можете виступати
слухачем, але не вступати
в суперечку з водієм.
Деяким водіям необхідно, щоб їх вислухали.

 

10. Будьте в доброму гуморі і довіряйте своїй інтуїції

 

Подорож автостопом не завжди буває простою. Попри все завжди залишайтеся в гарному настрої.

     Іноді доведеться досить довго простояти на трасі в очікуванні машини. Не втрачайте оптимізм, не переставайте посміхатися. Жартуєте, підтримуйте тему розмови і перебувайте в хорошому настрої!

 

Подорожуйте із задоволенням!

bottom of page